A 2011-ben megrendezett 56. Eurovíziós Dalfesztivált Ell és Nikki nyerte meg.
A 2011-es Eurovíziós Dalfesztiválon összesen 43 ország vett részt. Ebből az első és második elődöntő alkalmával 9-9 országot kiszórtak, a szavazatok alapján ezért 20 ország jutott a döntőbe, ahova becsatlakozott az „öt nagy” – vagyis Németország, Nagy-Britannia, Olaszország, Franciaország, és Spanyolország –, s így lett a finalisták száma 25.
A produkciók sorrendjét az elődöntők utáni sajtótájékoztatókon sorsolták ki – így történhetett, hogy a finn versenyző kezdte a döntőt, Kati ötödikként énekelt, és a grúzok, vagyis az Eldrine nevű rockbanda zárta a versenyt.
A műsorvezetők személyét tekintve nem volt változás – Anke, Judith, és Stefan közreműködésével ment le a show, a magyar tudósító ezúttal is Gundel Takács Gábor volt.
A 25 dal után az ismétléseket és az összes képeslapot láthattuk egyben, majd ismét megmutatták a dalok rövidített verzióját szavazásra buzdítva. A szavazás lezárása után az elődöntőkből már jól megszokott vendégprodukció érkezett egy német zenész személyében.
Hosszas izgalom után végül az eredmények kihirdetése következett: a pontokat – sorban: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 – a szavazatok és a zsűri pontjai alapján értékelték ki, s ez alapján állt össze a végleges, 2011-es lista: az első helyen Azerbajdzsán végzett, a második Olaszország lett, míg a dobogó harmadik szintjére Svédország állhatott. A negyedik helyezett Ukrajna, míg az ötödik Dánia.
Wolf Kati a 22. helyen végzett, a teljes lista pedig – pontokkal együtt – az alábbi:
Produkció:
http://www.youtube.com/watch?v=-42P1YYk3m4
Videoklip:
http://www.youtube.com/watch?v=3Vk4HYUatv8
A nagy öröm:
Számunkra viszont nem volt,ilyen boldog az Eurovízió vége,hiszen Kati csupán a 22. helyen végzett.
Van bennem csalódás,mertjobb helyet szerettünk volna elérni.Én úgy érzem,megtettem,amit tudtam,semmi nem rajtam múlt.Visszanézetm a döntőt éls az elődöntőt is,és úgy érzem,hogy a döntőben a produkcióm jobban sikerült,akárhogy figyeltem,nem találtam benne hibákat.
Vajon mi kell egy verseny megnyeréséhez?Nem tudom...Arra előzőleg is gondoltam,hogy nem azok fognak most szavazni,mint korábban az internetes voksolásokon előkelő helyre tettek,hanem azok,akik éppen bekapcsolják a tv-t.
Elképesztő voltaz arénában a hangulat,a nézők velem együtt énekeltek,és felállva tapsoltak.Amikor pedig a végső eredményhirdetés során hallották,hogy valamelyik ország közönsége nem a legjobbakra szavazott,hanem azokra,akikhez földrajzilagvagy politikailag kötődik,hangosan pfujoltak.
Még egy Eurovízió sem kapott ekkora visszhangot, mint a mostani. Egyre többen fejezik ki felháborodásukat, és habár a politikai szerep az utóbbi években kiszorult a versenyből, most újra visszatért. Ennek ellenére Kati iránt érdeklődnek külföldön is.
„A 37 ezer néző az összes közül Kati dalát fogadta a legnagyobb ovációval és ugrándozós, csápolós tánccal” – állítja Hudák Hajnal, az Index szerkesztője, aki hozzátette, Kati dalával új meleghimnusz született. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy az énekesnő felé van külföldön kereslet: dalát, a What About My Dreams?-et kiadják Nagy-Britanniában és Dániában is, de már most felkerült a svéd, az orosz és a német slágerlistákra.
Kati elmondta, nem csalódott, habár az eredménnyel nincs teljesen megelégedve. Állítása szerint a döntőben sikerült a legjobbat nyújtania, és úgy, ahogy ő azt szerette volna. Nem használtak pirotechnikai eszközöket, mivel érzékeny a szeme, és az énekesnő kifejezetten kérte, hogy mellőzzék az ilyen elemeket.
Kati rajongóinak száma is folyamatosan nő: a BBC oldalán az ő produkciójára voltak a legtöbben kíváncsiak, a döntő estéjén Twitteren világtrend lett a nevéből, Facebook-profilja az elmúlt idők alatt 15 ezer taggal bővült.
Tehát Kati előtt az ajtó nyitva áll, csak kérdés, szeretne-e élni a lehetőségekkel.